ییب
فناوری

واقعیت افزوده به جستجوی گوگل اضافه می‌شود

گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌ دهندگان I/O اعلام کرد که واقعیت افزوده را به جستجوی گوگل اضافه می‌کند. 

گوگل امروز و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O اعلام کرد که استفاده از دوربین و واقعیت افزوده را به جستجوی گوگل اضافه می‌کند. در این صورت وقتی کاربران در جستجوی موضوعی مانند «کوسه سفید بزرگ» هستند، می‌توانند ازطریق دوربین گوشی هوشمند خود، کوسه‌ی بزرگ سفید را به‌صورت سه‌بعدی مشاهده کنند.

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، گوگل نمونه‌ی مشابهی از این قابلیت جدید را برای نمایش دادن عضلات بدن به‌صورت سه‌بعدی، به‌نمایش گذاشته است.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این مد‌ل‌های سه‌بعدی در جستجوی گوگل به‌نمایش گذاشته خواهند شد. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا امکان به‌اشتراک گذاشتن چنین تصاویر سه‌بعدی توسط انتشاردهندگان مطالب اینترنتی امکان‌پذیر خواهد بود یا خیر.  اما انتظار می‌رود گوگل توضیحات تکمیلی بیشتری در مورد قابلیت جستجوی گوگل با واقعیت افزوده  ارائه دهد. ساندار پیچای مدیرعامل گوگل گفت:

ما از شرکتی که به کاربران کمک می‌کند تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنند، به شرکتی که کمک می‌کند تا کارهایی به‌انجام برسد در حال تغییر وضعیت هستیم. هدف اصلی ما آن است که گوگل را برای همه‌ی کاربران خود به ابزاری مفید و کاربردی تبدیل کنیم.

ساندار پیچای اعلام کرد که برای محقق ساختن چنین هدفی از جستجوی گوگل کار را آغاز کرده‌ایم. آنچه تاکنون انجام شده است، نمونه‌ی جدید و متفاوتی است  که تا حدودی نیز شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد. کاربران به‌راحتی می‌توانند ازطریق اپلیکیشن گوگل، از فضای تجربه‌ی ساده‌ی جست‌وجو به فضایی متفاوت رفته و تجربه‌ی متفاوتی از واقعیت افزوده داشته باشند.


لینک منبع

0
ییی
برچسب ها
بب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن