فناوری

فلیکر، ذخیره‌ عکس و ویدئو حساب‌های کاربری رایگان را محدود کرد

از ۱۶ بهمن‌ماه، حساب‌های کاربری رایگان فلیکر مجاز به ذخیره‌ی ۱۰۰۰ عکس و ویدئو هستند. تعداد عکس و ویدئو بیش از این تعداد توسط فیلکر حذف خواهد شد.

اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷، اسماگ ماگ، فلیکر را تصاحب کرد. نوامبر ۲۰۱۸، فیلکر اعلام کرد حساب‌های کاربری رایگان را محدود می‌کند و کاربران چنین حساب‌هایی تنها می‌توانند تعداد محدود ۱۰۰۰ عکس و ویدئو در حساب خود ذخیره کنند.

به‌نظر می‌رسد فلیکر در راستای این تصمیم خود، قصد دارد عکس‌ها و ویدئوهای بیش از این تعداد را از حساب‌های رایگان حذف کند.

براساس اعلام فلیکر، از تاریخ ۵ فوریه ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، حساب‌های کاربری رایگان تنها مجاز به ذخیره‌ی ۱۰۰۰ عکس و ویدئو در فلیکر هستند و تعداد بیش از این توسط فلیکر حذف خواهد شد. روال حذف کردن عکس‌ها و ویدئوها از قدیم به جدید خواهد بود. در اصل کاربران تنها می‌توانند در حساب کاربری خود ۱۰۰۰ عکس و ویدئو ذخیره کنند و هر تعدادی بیشتر از این تعداد مشخص‌شده، از عکس‌های و ویدئوهای قدیمی‌تر از حساب آن‌ها حذف خواهد شد.

اگر تمایل دارید عکس‌های قدیمی‌تان دیلیت نشود، Gizmodo دو راهکار ارائه می‌دهد:

روش Camera Roll

در قسمت پایین نوار منوی بالایی You، ویژگی Camera Roll قرار دارد. به Camera Roll وارد شوید. روی Select All که در قسمت بالای تمام تصاویر قرار دارد، کلیک کنید تا حداقل ۵۰۰ تصویر را انتخاب کنید. درنهایت، Download را در قسمت پایین نمایشگر کلیک کنید تا فایل ZIP ایجاد شود. زمانی‌که فایل زیپ‌شده‌ آماده شد، پیام هشداری در قسمت بالای منو نمایش داده خواهد شد.

روش استفاده از Album

در قسمت پایین نوار منوی بالایی You، صفحه‌ی Album قرار دارد. به صفحه‌ی Album وارد شوید. ماوس خود را روی هر آلبومی که می‌خواهید، قرار دهید تا آیکون دانلود نمایش داده شود. با کلیک کردن روی این آیکون، می‌توانید فایل ZIP آن آلبوم را ایجاد کنید. وقتی فایل زیپ‌شده آماده شد، پیام هشداری برای شما به‌نمایش گذاشته خواهد شد. توجه داشته باشید که آماده‌شدن فایل ZIP ممکن است کمی طول بکشد. مدت زمان آماده شدن فایل زیپ‌شده به حجم اطلاعات شما بستگی دارد. 

البته کاربرنی هم تمایل دارند با پرداخت حق اشتراک ۵۰ دلار در سال یا ۶ دلار در هر ماه (۷۲ دلار هر سال)‌، از خدمات فلیکر پرو استفاده کنند تا بتوانند به‌صورت نامحدود عکس‌ها و ویدئوهای خود را در فلیکر ذخیره کنند. 

فلیکر برای شفاف‌سازی طرح حذف عکس‌ها و ویدئوهای مربوط‌به حساب‌های کاربری رایگان، اطلاعیه‌ای منتشر کرده است: 

«از ماه نوامبر، فلیکر برنامه‌ای را برای محدود کردن تعداد عکس‌ها و تصاویر حساب‌های کاربری رایگان درنظر گرفته است. برخی کاربران نگران طرح محدودسازی فضای ذخیره‌سازی فلیکر هستند. فلیکر بسیار خرسند است که توانسته فضایی را در اختیار عکاسان قرار دهد تا بتوانند عکس‌ها و ویدئوهای خود را در آن ذخیره کرده و به‌اشتراک بگذارند. ترجیح ما برآن است که این داده‌ها را حذف نکنیم. اما براساس برنامه‌ریزی فلیکر، کاربرانی که عضویت رایگان فلیکر دارند و تعداد عکس‌ها و ویدئوهای آن‌ها بیش از ۱۰۰۰ عکس و ویدئو است، از تاریخ ۵ فوریه برابر با ۱۶اسفندماه، به‌ترتیب از داده‌های قدیمی به جدید دیلیت خواهد شد. فلیکر ابتدا به‌سراغ  حساب‌های کاربری می‌ود که رها شده‌اند ولی حجم زیادی عکس و ویدئو را در حساب کاربری خود ذخیره کرده‌اند.»


لینک منبع

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن